Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka, tietoverkot ja -järjestelmät ovat yritysten liiketoiminnan ”selkäranka” ja ne pitää toimia kustannustehokkaasti ja moittettomasti.

Järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden käytettävyys olisi mahdollisimman hyvää tasoa. Toimivat ylläpitopalvelut takaavat, että järjestelmät ovat toiminnassa, kun niitä tarvitaan.

Keskity olennaiseen

Yritysten avainhenkilöt käyttävät usein aikaa myös tietotekniikan ongelmien ratkaisemiseen. Paras tulos saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään omaan osaamiseensa ja yrityksen liiketoiminnan kehittämiseen.

Me pyrimme asiakkaan kanssa kumppanuuteen, jossa tarjoamme asiakkaalle heidän tarpeen ymmärtämistä, ammattitaitoa, luotettavuutta, jatkuvuutta ja kokonaisvaltaista vastuunottoa.

Getafix Oy on yli 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa, varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Pääasiallisesti toimimme pääkaupunkiseudulla sekä Uudellamaalla. Palvelutarjontamme on laaja työasemien, verkkojen, palvelimien toimittamisesta aina kiinteistöjärjestelmiin (kameravalvonta, kiinteistöjärjestelmät, sähkölukot, audio/visuaaliset-järjestelmät, tietoturva).

Tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Palvelut

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Suositun CCleaner-ohjelmiston asennuspaketin versio 5.33 asentaa tietokoneelle CCleanerin lisäksi haittaohjelman. Paketti on ollut jakelussa ainakin 15.8.-11.9. välisenä aikana.
Bluetooth-toteutuksista on löytynyt joukko haavoittuvuuksia joita kutsutaan nimellä BlueBorne. Haavoittuvuudet koskevat ainakin Android-, iOS-, Windows- ja Linux-käyttöjärjestelmiä. Haavoittuvuudet voivat mahdollistaa komentojen suorittamisen kohdelaitteessa.
Apache Struts -sovelluskehyksestä on löydetty vakava haavoittuvuus, joka mahdollistaa hyökkääjän ohjelmakoodin suorittamisen kohdejärjestelmässä.
Asterisk on avoimen lähdekoodin palvelinsovellus, jonka avulla voidaan toteuttaa erilaisia puhelinpalveluita, kuten puhelinvaihteita, puhelinneuvottelupalveluita ja VoiP-yhdyskäytäviä. Sovelluksen RTP-välityspalvelintoteutuksesta on löydetty haavoittuvuus, joka mahdollistaa käynnissä olevien puheluiden kaappaamisen hyökkääjän määrittelemään osoitteeseen.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Technical Sales Director
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Ari Suntio
    • Myynti / Palvelutuotannon vetäjä
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Myynti / yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Toimitusjohtaja
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi
    • Mervi Nurmio
    • Taloushallinto
    • 040 532 6367
    • mervi.nurmio@getafix.fi

Etsimme oma-aloitteista, myyntihenkistä ja innokasta uutta ratkaisumyyjää osaksi myyntitiimiämme. Ota yhteyttä, jos olet kiinnistunut.

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Ari Suntio
    • Palvelutuotannon vetäjä / töiden ohjaus
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Aarnio Aimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • aimo.aarnio@getafix.fi
    • Alatalo Vesa
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Idman Arja
    • Järjestelmäasiantuntija
    • arja.idman@getafix.fi
    • Ilkanheimo Anita
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jurvanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Kirves Miika
    • Järjestelmäasiantuntija
    • miika.kirves@getafix.fi
    • Koskinen Olli
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Louhenkilpi Teppo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • teppo.louhenkilpi@getafix.fi
    • Rummukainen Niko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • niko.rummukainen@getafix.fi
    • Ruuskanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Toivonen Sami
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
    • Uittamo Mikko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Vittaniemi Kim
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.