Fi-verkkotunnusten hallinnointi uudistuu 5.9.2016

Viestintävirasto uudistaa fi-verkkotunnusten hallinnointia. Heidän uusi toimintamalli selkeyttää tunnusten välittäjien rooleja. Jatkossa fi-verkkotunnuksen ja kaikki siihen liittyvät palvelut voi hankkia ainoastaan omalta verkkotunnusvälittäjältään. Viestintävirasto takaa edelleen fi-verkkotunnusten laadun ja luotettavuuden. Siten fi-verkkotunnus säilyy tulevaisuudessakin turvallisena suomalaisena valintana. Ota ensimmäiset askeleet uuteen toimintaympäristöön jo tänään ja tutustu tarkemmin uudistuksen tuomiin muutoksiin. Lisätietoa asiasta Viestintäviraston sivulta https://domain.fi/info/index/fi_uudistuu.html

Getafix on kumppani, joka voi hallinnoida asiakkaiden verkkotunnuksia. Ole yhteydessä jos asia pohdituttaa. Me hoidamme asian kuntoon !

Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Getafix Oy on jo 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Toimialuettamme on pääkaupunkiseutu ja Uusimaa.

Yhden katon alta kaikki tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka (IT) on tänä päivänä yritysten toiminnan ”selkäranka” ja se pitää toimia kustannustehokkaasti ja moittettomasti.

Tietotekniikan järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden käytettävyys olisi mahdollisimman hyvää tasoa. Toimivat ylläpitopalvelut takaavat myös että järjestelmät ovat toiminnassa, kun niitä tarvitaan. Getafix Oy on erikoistunut palvelemaan yrityksiä juuri näissä asioissa.

Keskity olennaiseen

Yritysten avainhenkilöt käyttävät usein paljon aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Usein paras tulos saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään oman liiketoimintansa kehittämiseen.

Me pyrimme asiakkaan kanssa kumppanuuteen, jossa tarjoamme asiakkaalle heidän tarpeen ymmärtämistä, ammattitaitoa, luotettavuutta, jatkuvuutta ja kokonaisvaltaista vastuunottoa.

Palvelut

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Useista Symantecin tietoturvatuotteista on löytynyt vakava haavoittuvuus, joka liittyy pakattujen tiedostotyyppien käsittelyyn. Hyväksikäyttö voi johtaa pahimmillaan mielivaltaisen ohjelmakoodin suorittamiseen pääkäyttäjän oikeuksin.
WordPress-julkaisualustan päivitys versioon 4.5.3 korjaa useita haavoittuvuuksia. Automaattipäivitystä käyttävät sivustot ovat nopeiten turvassa.
Apache Struts on avoimen lähdekoodin sovelluskehys Java EE web-sovellusten kehitykseen. Sovelluskehyksen REST-laajennoksessa on löydetty haavoittuvuus, joka voi mahdollistaa mielivaltaisen ohjelmakoodin suorittamisen kohdejärjestelmässä.
Drupal-julkaisujärjestelmän uudet versiot 8.1.3 ja 7.44 korjaavat kaksi kohtalaisen kriittiseksi arvioitua haavoittuvuutta. Valmistaja suosittelee ohjelmiston päivittämistä haavoittuvuuksien korjaamiseksi. Päivitykset voi ladata valmistajan sivuilta.

Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Technical Sales Director
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Ari Suntio
    • Myynti / Palvelutuotannon vetäjä
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Myynti / yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Toimitusjohtaja
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi
    • Mervi Nurmio
    • Taloushallinto
    • 040 532 6367
    • mervi.nurmio@getafix.fi

Etsimme oma-aloitteista, myyntihenkistä ja innokasta uutta ratkaisumyyjää osaksi myyntitiimiämme. Ota yhteyttä, jos olet kiinnistunut.

Tekninen palvelutuotanto

    • Ari Suntio
    • Palvelutuotannon vetäjä / töiden ohjaus
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Aarnio Aimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • aimo.aarnio@getafix.fi
    • Alatalo Vesa
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Idman Arja
    • Järjestelmäasiantuntija
    • arja.idman@getafix.fi
    • Ilkanheimo Anita
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jurvanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Kirves Miika
    • Järjestelmäasiantuntija
    • miika.kirves@getafix.fi
    • Koskinen Olli
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Louhenkilpi Teppo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • teppo.louhenkilpi@getafix.fi
    • Rummukainen Niko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • niko.rummukainen@getafix.fi
    • Ruuskanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Toivonen Sami
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
    • Uittamo Mikko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Vittaniemi Kim
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.