Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka, tietoverkot ja -järjestelmät ovat yritysten liiketoiminnan ”selkäranka” ja ne pitää toimia kustannustehokkaasti ja moittettomasti.

Järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden käytettävyys olisi mahdollisimman hyvää tasoa. Toimivat ylläpitopalvelut takaavat, että järjestelmät ovat toiminnassa, kun niitä tarvitaan.

Keskity olennaiseen

Yritysten avainhenkilöt käyttävät usein aikaa myös tietotekniikan ongelmien ratkaisemiseen. Paras tulos saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään omaan osaamiseensa ja yrityksen liiketoiminnan kehittämiseen.

Me pyrimme asiakkaan kanssa kumppanuuteen, jossa tarjoamme asiakkaalle heidän tarpeen ymmärtämistä, ammattitaitoa, luotettavuutta, jatkuvuutta ja kokonaisvaltaista vastuunottoa.

Getafix Oy on yli 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa, varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Pääasiallisesti toimimme pääkaupunkiseudulla sekä Uudellamaalla. Palvelutarjontamme on laaja työasemien, verkkojen, palvelimien toimittamisesta aina kiinteistöjärjestelmiin (kameravalvonta, kiinteistöjärjestelmät, sähkölukot, audio/visuaaliset-järjestelmät, tietoturva).

Tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Palvelut

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

GNU Wget -ohjelmistosta on löydetty kaksi kriittistä haavoittuvuutta, jotka voivat mahdollistaa hyökkääjän ohjelmakoodin suorituksen kohdejärjestelmässä käyttäjän oikeuksin.
Useat laitteet käyttävät ANSI X9.31 -algoritmia satunnaislukujen luomiseen. Kyseisen algoritmin turvallisuus riippuu täysin sen alustamiseen käytetyistä siemenluvuista. Joissain toteutuksissa osa siemenluvusta on kovakoodattu, minkä johdosta luodut satunnaisluvut saatetaan voida päätellä.
Piirisarjavalmistaja Infineonin valmistamista piirisarjoista on löytynyt salausavainten luonnissa haavoittuvuus, joka mahdollistaa salaisen avaimen laskemisen julkisen avaimen avulla melko lyhyessä ajassa.
Haavoittuvuudet WPA2- (Wi-Fi Protected Access II) protokollan kättelyssä voivat mahdollistaa langattoman WiFi-liikenteen salauksessa käytettyjen parametrien paljastumisen, jotka puolestaan mahdollistavat liikenteen salauksen purkamisen.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Technical Sales Director
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Ari Suntio
    • Myynti / Palvelutuotannon vetäjä
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Myynti / yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Toimitusjohtaja
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi
    • Mervi Nurmio
    • Taloushallinto
    • 040 532 6367
    • mervi.nurmio@getafix.fi

Etsimme oma-aloitteista, myyntihenkistä ja innokasta uutta ratkaisumyyjää osaksi myyntitiimiämme. Ota yhteyttä, jos olet kiinnistunut.

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Ari Suntio
    • Palvelutuotannon vetäjä / töiden ohjaus
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Aimo Aarnio
    • Järjestelmäasiantuntija
    • aimo.aarnio@getafix.fi
    • Vesa Alatalo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Arja Idman
    • Järjestelmäasiantuntija
    • arja.idman@getafix.fi
    • Anita Ilkanheimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jani Jurvanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Miika Kirves
    • Järjestelmäasiantuntija
    • miika.kirves@getafix.fi
    • Olli Koskinen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Teppo Louhenkilpi
    • Järjestelmäasiantuntija
    • teppo.louhenkilpi@getafix.fi
    • Niko Rummukainen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • niko.rummukainen@getafix.fi
    • Jani Ruuskanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Mikko Uittamo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Kim Vittaniemi
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.