KIITOS OSALLISTUMISESTA Turvapalvelut seminaariin LOHJALLA ti 6.9.2016

JärjestImme yhdessä päämiestemme F-Secure Oyj:n ja K2 Turvapalvelut Oy:n kanssa Turvapalvelut -seminaarikiertueen yrityksen tietoturvasta, EU:n tietosuoja-asetusten velvoitteista ja yksityisen turvallisuusalan lakiuudistuksesta yritysjohdolle. EsittelImme myös uuden G30 Turvapalvelut, joka tarjoaa yrityksellesi kokonaisvaltaiset valvontaratkaisut (tietoturva + kameravalvonta + hälytysvalvonta).

Tiistai 6.9.2016 Ohjelma:
8:30 Aamiainen
9:00 Tilaisuuden alustus
9:15 EU:n tietosuoja-asetus tulee – mitä tämä tarkoittaa käytännössä? OTT Jyri Paasonen, K2 Turvapalvelut Oy
9:45 Tietosuoja-asetus tietoturvan näkökulmasta. F-Secure Oyj
10:15 Yksityisen turvallisuusalan lakiuudistuksen keskeiset muutokset toimeksiantajan näkökulmasta. OTT Jyri Paasonen, K2 Turvapalvelut
10:45 Tuotelanseeraus: G30 Turvapalvelut – uudet ja älykkäät kokonaisvaltaiset valvontaratkaisut
11:00 Keskustelua ja tilaisuuden lopetus

Lisätietoa:
HUOM! MYÖS JOS ET PÄÄSSYT OSALLISTUMAAN, NIIN TIEDUSTELE SEMINAARIN MATERIAALIA.

Juha Ahokanto
Myynti / Myyntipäällikkö
juha.ahokanto@getafix.fi
puhelin 0400 440 242

Ate Kolulahti
Myynti / Technical Sales Director
ate.kolulahti@getafix.fi
puhelin 0400 158 198

myynti@getafix.fi
puhelin 020 7411 451

K2-turvapalvelut-G30-F-Secure

k1_2

Paikka:
Gasthaus Lohja, Laurinkatu 1


kamera1

Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Getafix Oy on jo 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Toimialuettamme on pääkaupunkiseutu ja Uusimaa.

Yhden katon alta kaikki tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka (IT) on tänä päivänä yritysten toiminnan ”selkäranka” ja se pitää toimia kustannustehokkaasti ja moittettomasti.

Tietotekniikan järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden käytettävyys olisi mahdollisimman hyvää tasoa. Toimivat ylläpitopalvelut takaavat myös että järjestelmät ovat toiminnassa, kun niitä tarvitaan. Getafix Oy on erikoistunut palvelemaan yrityksiä juuri näissä asioissa.

Keskity olennaiseen

Yritysten avainhenkilöt käyttävät usein paljon aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Usein paras tulos saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään oman liiketoimintansa kehittämiseen.

Me pyrimme asiakkaan kanssa kumppanuuteen, jossa tarjoamme asiakkaalle heidän tarpeen ymmärtämistä, ammattitaitoa, luotettavuutta, jatkuvuutta ja kokonaisvaltaista vastuunottoa.

Palvelut

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Cisco IronPort AsyncOS -käyttöjärjestelmästä, jota käytetään Cisco Email Security Appliance -tuotteissa, on korjattu kriittinen haavoittuvuus. Haavoittuvuus johtuu avoimeksi jääneestä testaus- ja vianselvityskäyttöön tarkoitetusta verkkoliitynnästä, johon kytkeytymällä hyökkääjä voi saada laitteen haltuunsa ylläpitäjänkäyttöoikeuksin.
Drupal-julkaisujärjestelmän versioille 8.x on julkaistu kriittisiä haavoittuvuuksia korjaava päivitys. Päivitetty versio 8.1.10 korjaa yhteensä kolme haavoittuvuutta, joista kaksi on luokiteltu kriittiseksi.
Mozilla on julkaissut päivityksiä Firefox-selaimelle, joka korjaa useita kriittisiä ja korkean tason haavoittuvuuksia. Osa haavoittuvuuksista vaikuttaa myös Tor Brosweriin.
Apple julkaisi päivityksiä MacOS Sierra, macOS Server, Safari ja iCloud for Windows -ohjelmistoille. Päivitykset korjaavat useita haavoittuvuuksia.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Technical Sales Director
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Ari Suntio
    • Myynti / Palvelutuotannon vetäjä
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Myynti / yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Toimitusjohtaja
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi
    • Mervi Nurmio
    • Taloushallinto
    • 040 532 6367
    • mervi.nurmio@getafix.fi

Etsimme oma-aloitteista, myyntihenkistä ja innokasta uutta ratkaisumyyjää osaksi myyntitiimiämme. Ota yhteyttä, jos olet kiinnistunut.

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Ari Suntio
    • Palvelutuotannon vetäjä / töiden ohjaus
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Aarnio Aimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • aimo.aarnio@getafix.fi
    • Alatalo Vesa
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Idman Arja
    • Järjestelmäasiantuntija
    • arja.idman@getafix.fi
    • Ilkanheimo Anita
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jurvanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Kirves Miika
    • Järjestelmäasiantuntija
    • miika.kirves@getafix.fi
    • Koskinen Olli
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Louhenkilpi Teppo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • teppo.louhenkilpi@getafix.fi
    • Rummukainen Niko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • niko.rummukainen@getafix.fi
    • Ruuskanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Toivonen Sami
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
    • Uittamo Mikko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Vittaniemi Kim
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.