Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Getafix Oy on jo 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Toimialuettamme on pääkaupunkiseutu ja Uusimaa.

Yhden katon alta kaikki tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka (IT) on tänä päivänä yritysten toiminnan ”selkäranka” ja se pitää toimia kustannustehokkaasti ja moittettomasti.

Tietotekniikan järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden käytettävyys olisi mahdollisimman hyvää tasoa. Toimivat ylläpitopalvelut takaavat myös että järjestelmät ovat toiminnassa, kun niitä tarvitaan. Getafix Oy on erikoistunut palvelemaan yrityksiä juuri näissä asioissa.

Keskity olennaiseen

Yritysten avainhenkilöt käyttävät usein paljon aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Usein paras tulos saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään oman liiketoimintansa kehittämiseen.

Me pyrimme asiakkaan kanssa kumppanuuteen, jossa tarjoamme asiakkaalle heidän tarpeen ymmärtämistä, ammattitaitoa, luotettavuutta, jatkuvuutta ja kokonaisvaltaista vastuunottoa.

Palvelut

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Adoben päivityspaketti APSB17-04 sisältää kriittisiä tietoturvapäivityksiä Adobe Flash Playeriin kaikissa tuetuissa käyttöjärjestelmissä. Haavoittuvuudet mahdollistavat hyökkääjän koodin suorittamisen kohdejärjestelmässä. Adobe on julkaissut korjaavan ohjelmistopäivityksen. Microsoft on julkaissut 21.2.2017 erillisen päivityksen, joka päivittää Microsoft Edge, Internet Explorer 11 ja Internet Explorer 10 -selainten Flash Player -liitännäiset.
TP-linkin kotireitittimistä on löydetty useita haavoittuvuuksia, joiden hyväksikäyttömenetelmät on julkaistu internetissä. Valmistaja on luvannut julkaista korjaavan päivityksen helmikuussa 2017.
F5 Big IP -tuotteiden virtual server -komponentista on löydetty muistinvuotohaavoittuvuus. Haavoittuvuutta hyväksikäyttämällä hyökkääjä voi saada käsiinsä muihin yhteyksiin liittyvää luottamuksellista tietoa. Valmistaja on julkaissut listan ei haavoittuvista ohjelmistoversioista. Mahdollisuus hyväksikäyttää haavoittuvuutta voidaan estää poistamalla Session Ticket -ominaisuus käytöstä.
Jaettujen levy- ja tulostinresurssien käytön mahdollistavasta Microsoft Windows SMB-protokollasta on löytynyt haavoittuvuus.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Technical Sales Director
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Ari Suntio
    • Myynti / Palvelutuotannon vetäjä
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Myynti / yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Toimitusjohtaja
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi
    • Mervi Nurmio
    • Taloushallinto
    • 040 532 6367
    • mervi.nurmio@getafix.fi

Etsimme oma-aloitteista, myyntihenkistä ja innokasta uutta ratkaisumyyjää osaksi myyntitiimiämme. Ota yhteyttä, jos olet kiinnistunut.

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Ari Suntio
    • Palvelutuotannon vetäjä / töiden ohjaus
    • 040 542 9181
    • ari.suntio@getafix.fi
    • Aarnio Aimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • aimo.aarnio@getafix.fi
    • Alatalo Vesa
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Idman Arja
    • Järjestelmäasiantuntija
    • arja.idman@getafix.fi
    • Ilkanheimo Anita
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jurvanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Kirves Miika
    • Järjestelmäasiantuntija
    • miika.kirves@getafix.fi
    • Koskinen Olli
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Louhenkilpi Teppo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • teppo.louhenkilpi@getafix.fi
    • Rummukainen Niko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • niko.rummukainen@getafix.fi
    • Ruuskanen Jani
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Toivonen Sami
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
    • Uittamo Mikko
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Vittaniemi Kim
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.